Stretch-Shrink Led Grow Light

 • Led Agriculture 1000W Grow Light Indoor

  Led Agriculture 1000W Grow Light Indoor

  Како што знаеме, со цел да се олесни транспортот и да се заштедат трошоци, повеќето производи на пазарот го усвоија дизајнот на преклопување.Но, нашиот производ е уникатен, иновативен и прв дизајн на извлекување во светот.Оригинална креативна рамка за проширување-повлекување, невообичаена.Лесна структура, помала тежина од 30% и волумен на пакување од 50% во споредба со другите конкурентни производи на пазарот.Заштеда на повеќе околу 50% простор, заштеда на повеќе околу 50% транспортни трошоци,...
 • Led Grow Light Dimmable Spectrum

  Led Grow Light Dimmable Spectrum

  Моќен двигател на брендот, стратешки партнер на SOSEN, висока конверзија, водоотпорен, безбеден и сигурен, заштеда на енергија и заштита на животната средина.Прекинувач со копче, ја контролира осветленоста, ги задоволува потребите за раст на растенијата во различни периоди.Достапен е синџир за маргаритки RJ.Добар квалитет на електронски жици и додатоци, безбедни и сигурни.Апликацијата на телефонот контролира опционална функција, затемнување, тајминг и синџир на маргаритки.Plug and play, лесен за инсталирање, само на едно лице му требаат околу десет минути, практично ракување.CE, RoHS, FCC cer...
 • Растенија со целосен спектар 730W LED за растење светлина

  Растенија со целосен спектар 730W LED за растење светлина

  Двојна употреба, продолжување или повлекување, слободно прилагодете го растојанието на светлосните ленти за да формирате различна PPFD (густина на фотосинтетички флукс на фотони), различна површина на покриеност и отпечаток.Откако ќе се прошири, минималната покриеност од 1000 W е 6 на 4 стапки.Откако ќе се прошири, минималната покриеност од 730 W е 4 на 4 стапки.Доволна количина на светлина со оглед на моќноста и ефикасноста ~1500+ umol/s на 5'x5' област ~1100-1500 umol/s на 4'x4' област ~600-850 umol/s на 3'x3' област ~ 275-375 umol/s на 2'x2' површина Доволната...
 • Оптичко вештачко LED светло за растење за раст на растенијата

  Оптичко вештачко LED светло за растење за раст на растенијата

  Колку PPFD садници ми требаат? Помеѓу 200-400 PPFD: Ова е одлично за садници, клонови и мајчини растенија.Помеѓу 400-600 PPFD: Ова е одлично за циклуси на вегетација од рана до доцна фаза.Помеѓу 600-900 PPFD: Ова е одлично за фазата на цветање, плодни или пупки на растенијата.Како што знаеме, со цел да се олесни транспортот и да се заштедат трошоци, повеќето производи на пазарот го усвоија дизајнот на преклопување.Но, нашиот производ е уникатен, иновативен и прв дизајн на извлекување во светот....
 • Целосна ЛЕД светла за растенија за одгледување во затворени простории

  Целосна ЛЕД светла за растенија за одгледување во затворени простории

  Што значи целосниот спектар во LED светлата за растење?Светло за растење со целосен спектар PVISUNG LED имплицира дека вашата светлина за растење многу наликува на светлината од сонцето.Овој маркетинг термин потекнува од концептот на „светлина со целосен спектар“, кој во последниве години се користи за да се однесува на електромагнетното зрачење од УВ до инфрацрвените бранови појаси.Имавме огромен успех со нашата ЛЕД светлина за растење со шипки од 730W/1000W.Нашето LED светло за растење од овој стил нè научи на одгледувачите како да користиме ефект на LED технологија...
 • Grow Light LED шипки Samsung Uv Ir 1000W

  Grow Light LED шипки Samsung Uv Ir 1000W

  Која е најдобрата температура на бојата за светлата за растење?Општа препорака, можете да изберете светло за растење со целосен спектар со температура на бојата во синиот опсег (5.000 – 7.000K) за да го промовирате вегетативниот раст и да изберете температура на бојата во црвениот опсег (3.500 – 4.500K) за да промовирате плодни и цветни.Како што знаеме, со цел да се олесни транспортот и да се заштедат трошоци, повеќето производи на пазарот го усвоија дизајнот на преклопување.Но, нашиот производ е уникатен, иновативен и...
 • Samsung Lm301H Lm301B LED светло 1000W за растење

  Samsung Lm301H Lm301B LED светло 1000W за растење

  Која е најдобрата температура на бојата за светлата за растење?Општа препорака, можете да изберете светло за растење со целосен спектар со температура на бојата во синиот опсег (5.000 – 7.000K) за да го промовирате вегетативниот раст и да изберете температура на бојата во црвениот опсег (3.500 – 4.500K) за да промовирате плодни и цветни.Како што знаеме, со цел да се олесни транспортот и да се заштедат трошоци, повеќето производи на пазарот го усвоија дизајнот на преклопување.Но, нашиот производ е уникатен, иновативен и...
 • Samsung Lm301H Lm301B LED светло 1000W за растење

  Samsung Lm301H Lm301B LED светло 1000W за растење

  Која е најдобрата температура на бојата за светлата за растење?Општа препорака, можете да изберете светло за растење со целосен спектар со температура на бојата во синиот опсег (5.000 – 7.000K) за да го промовирате вегетативниот раст и да изберете температура на бојата во црвениот опсег (3.500 – 4.500K) за да промовирате плодни и цветни.Како што знаеме, со цел да се олесни транспортот и да се заштедат трошоци, повеќето производи на пазарот го усвоија дизајнот на преклопување.Но, нашиот производ е уникатен, иновативен и...
 • Светла за растење на шипки 730W за внатрешни растенија Вег

  Светла за растење на шипки 730W за внатрешни растенија Вег

  02Можете ли да добиете изгореници од растечките светла?Интензивните светла секогаш ќе ги оштетат вашите очи, без оглед на брановата должина што ја ослободуваат светлата и нејзиното времетраење.Може да предизвика изгореници на кожата, а „изгорениците“ на мрежницата ќе ја попречат вашата способност за гледање.PVISUNG е ваш едношалтерски квалитетен производител на внатрешно градинарство и хидропони Најдобар квалитет, најдобра услуга, најповолна цена, пристапна, со нетрпение го очекуваме вашето барање.Ќе ви служиме со цело срце.5 барови ...
 • LED светлосна лента за растење со повлекување 730W

  LED светлосна лента за растење со повлекување 730W

  Чист алуминиумски профил, ексклузивен саќе материјал за ладење Иновативен ладилник за само-циркулирачки систем за топлина и студ Воздухот тече низ дупките од страната и надвор низ саќето на профилот, на тој начин, брзо спроводливост на топлина, брза дисипација на топлина Ефикасно дисипација на топлина , го намалува распаѓањето на светлината, одржува совршено функционирање на растечката светлина Во споредба со другите радијатори за растење на светлината на пазарот, нашата самостојна топлина и студ...
 • 1000W Led Grow Light Full Spectrum For Plant

  1000W Led Grow Light Full Spectrum For Plant

  Каква боја не апсорбираат растенијата? Хлорофилот ја апсорбира светлината во црвените (долга бранова должина) и сините (кратка бранова должина) региони на видливиот светлосен спектар.Зелената светлина не се апсорбира, туку се рефлектира, со што растението изгледа зелено.Како што знаеме, со цел да се олесни транспортот и да се заштедат трошоци, повеќето производи на пазарот го усвоија дизајнот на преклопување.Но, нашиот производ е уникатен, иновативен и прв дизајн на извлекување во светот.оригинално креативно проширување-ре...
 • Најдобар целосен спектар на LED светло за растење IR UV
12Следно >>> Страница 1/2