Цевка Лед расте светлина


 • Моќност:36 W
 • PPF:79,8-96,8umol/s
 • Ефикасност:2,1-2,5umol/j
 • Големина:L1050mm*W34mm*H30mm
 • Животниот век:54000 часа
 • Оценка за IP:IP65
 • Влезен напон:AC110V-277V
  • 微信图片_20211125162052
  • 微信图片_20211125162059
  • 微信图片_20211125162046

  Карактеристики

  Апликација

  Ознаки на производи

  Алуминиумските цевки се користат за зајакнување на дисипацијата на топлина
  Двојните светлосни шипки од типот V од единечна цевка компензираат за широкоаголното зрачење: водоотпорен и отпорен на прав IP65
  Пропустливост на светлина над 90%
  Технолошки и едноставен изглед

  СТАВКИ БР. PVS-T36A PVS-T36B PVS-T36C PVS-T36D PVS-T36E
  ОПИС PVISUNG 36W PVISUNG 36W PVISUNG 36W PVISUNG 36W PVISUNG 36W
  PPF 77.03 96,78 78,98 81,64 79,8
  ЕФИКАСНОСТ 2.07 2.5 1.923 2.069 2.049
  ФРЕКВЕНЦИЈА 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz 50/60 Hz
  БОЈА ШТО ЕМИТИРА Топло бело+црвено+сино+UV+IR Црвена + Сина + IR Црвена + Сина + IR Црвена + Сина + IR Црвена + Сина + IR
  СПЕКТР Расад од корен Расад од канабис Расад од лист од зеленчук Овошје и зеленчук Билка
  LED ЧИП Nationstar & Customization Nationstar & Customization Nationstar & Customization Nationstar & Customization Nationstar & Customization
  LED КОЛИЧИНА 208 парчиња 208 парчиња 208 парчиња 208 парчиња 208 парчиња
  или Прилагодување или Прилагодување или Прилагодување или Прилагодување или Прилагодување
  ГОЛЕМИНА НА ПРОИЗВОДОТ 41,4″L x 1,34″Ш x 1,2″В (Д1050мм*Ш34мм*В30мм) 41,4″L x 1,34″Ш x 1,2″В (Д1050мм*Ш34мм*В30мм) 41,4″L x 1,34″Ш x 1,2″В (Д1050мм*Ш34мм*В30мм) 41,4″L x 1,34″Ш x 1,2″В (Д1050мм*Ш34мм*В30мм) 41,4″L x 1,34″Ш x 1,2″В (Д1050мм*Ш34мм*В30мм)
  ДИМЕНЗИИ НА ПАКУВАЊЕ (1 ЕЕЗ ПО КАРТОН) 43,3″L x 3,94″Ш x 2,76″ВН (1100x100x70mm) 43,3″L x 3,94″Ш x 2,76″ВН (1100x100x70mm) 43,3″L x 3,94″Ш x 2,76″ВН (1100x100x70mm) 43,3″L x 3,94″Ш x 2,76″ВН (1100x100x70mm) 43,3″L x 3,94″Ш x 2,76″ВН (1100x100x70mm)
  NW/GW: 0,46/0,8KGS 0,46/0,8KGS 0,46/0,8KGS 0,46/0,8KGS 0,46/0,8KGS
  ПРИЛАГОДУВАЊЕ Спектар / LED чип / лого / Боја на фиксатор / пакување / UV IR / ODM / OEM... Спектар / LED чип / лого / Боја на фиксатор / пакување / UV IR / ODM / OEM... Спектар / LED чип / лого / Боја на фиксатор / пакување / UV IR / ODM / OEM... Спектар / LED чип / лого / Боја на фиксатор / пакување / UV IR / ODM / OEM... Спектар / LED чип / лого / Боја на фиксатор / пакување / UV IR / ODM / OEM...

  Цевка Led Grow Light (1) Цевка Led Grow Light (2) Цевка Led Grow Light (3) Цевка LED Grow Light (4) Цевка Led Grow Light (5) Tube Led Grow Light (6) Tube Led Grow Light (7) Tube Led Grow Light (8)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 中文版植物生长灯系列2021318 АПЛИКАЦИЈА (2) АПЛИКАЦИЈА (2) АПЛИКАЦИЈА (3) АПЛИКАЦИЈА (4) АПЛИКАЦИЈА (5) АПЛИКАЦИЈА (6)