Квантна табла Led Grow Light

 • Led Grow Light Quantum Board 150W

  Led Grow Light Quantum Board 150W

  Нашата плоча за ладилник прифаќа чист алуминиум со дебелина од 3 мм.Ефикасна дисипација на топлина, намалување на распаѓањето на светлината, одржување на ефикасна работа на растечката светлина секогаш.Намалете ги дополнителните HVAC (греење, вентилација, климатизација, ладење) трошоци Индустриски квалитет, извонреден изглед, изгледајте пософистицирано.Третман со површинска оксидација.Различни бои може да се прилагодат.
 • Led Grow Light 320W Квантна плоча

  Led Grow Light 320W Квантна плоча

  Можете ли да користите светла со целосен спектар за да одгледувате растенија? Како растенијата кои растат на отворено на сончева светлина, така и растенијата во затворен простор најдобро растат под светла за растење со целосен спектар на ЛЕД, која произведува рамнотежа на ладна и топла светлина што го реплицира природниот сончев спектар.Тие се одлични за садници, како и за домашни растенија, кулинарски билки и други растенија.Голем број студии покажаа дека температурата има големо влијание врз ефектот на апликација и животниот век на растечката светлина.Ако работната температура е премногу висока...
 • 320W APP затемнување Lm301H Led Grow Light во затворен простор

  320W APP затемнување Lm301H Led Grow Light во затворен простор

  Дали е потребна сончева светлина за хидропоника?Светлината е потребна за хидропоника, но не нужно сончева светлина.Можете да растете хидропонично на отворено или во стаклена градина каде што вашите растенија природно ќе ја добијат целата светлина што им е потребна.Индустриски квалитет, извонреден изглед, изгледа пософистициран Третман со површинска оксидација.Различни бои може да се прилагодат.Отпорност на водоотпорност и корозија.Нашата плоча за ладилник прифаќа чист алуминиум со дебелина од 3 мм.Ефикасна дисипација на топлина, намалување на светлината...
 • Квантна табла Led Grow Light 150W во затворен простор

  Квантна табла Led Grow Light 150W во затворен простор

  Моќност на брендот, ефикасна конверзија, водоотпорна, безбедна и сигурна, заштеда на енергија и заштита на животната средина.Добар квалитет на електронска жица и додатоци, безбедни и сигурни.Апликацијата на телефонот контролира опционална функција, затемнување, тајминг и синџир на маргаритки.Plug and play, лесен за инсталирање, само на едно лице му требаат околу десет минути, практично ракување.Сертифицирани CE, RoHS, FCC, гарантиран квалитет Тригодишна гаранција, интимна услуга по продажбата.
 • Quantum Board Led Grow Light 320W во затворен простор

  Quantum Board Led Grow Light 320W во затворен простор

  светлината е најдобра за хидропоника?ЛЕД светлата за растење со целосен спектар се одлични за новите одгледувачи.Сијалицата со метал-халид со поголема моќност е совршена за поголеми постројки.Светлата со поголема моќност, како што се метал халид и натриумови светилки со висок притисок, се користат за одгледување на поголеми растенија на кои им треба многу светлина - помислете на доматите и растенијата од пиперка.Голем број студии покажаа дека температурата има големо влијание врз ефектот на апликација и животниот век на растечката светлина.Ако работната температура е превисока, тоа ќе влијае на ...
 • Стакленички затворен табла 320W LED расте светлина

  Стакленички затворен табла 320W LED расте светлина

  PVISUNG LED расте светлина НАЈДОБРИ Цени.НАЈДОБРА Служба за клиенти.ГАРАНТИРАНО да го подобрите вашиот раст.Ние сме специјализирани за LED светла за одгледување за домашно одгледување и комерцијални апликации.Имаме најголема разновидност на светла со целосен спектар за продажба за да го замениме целото традиционално осветлување вклучувајќи 400W, 600W и 1000W MH, HPS и флуоресцентни системи за осветлување.
 • Светло за растење на LED квантната плоча од 150 W

  Светло за растење на LED квантната плоча од 150 W

  Високо ефикасните диоди на PVISUNG произведуваат помалку топлински отпад и повеќе светлина од многу конкурентни производи.Во исто време, го користиме нашиот уникатен дизајн со конвенционална топлина „САМО ЦИРУЛАЦИЈА ЛАДНО-ТОПЛО“ кој ја распрснува преостанатата топлина над прицврстувачот.Ова го избегнува лесното распаѓање што може негативно да влијае на вашата култура, правејќи го управувањето со топлина полесно од кога било.
 • Квантна табла Led Grow Light

  Квантна табла Led Grow Light

  СТАВКИ БР.PVS-D150 PVS-D320 ОПИС PVISUNG 150W PVISUNG 320W PPF 395 μmol/s 787 μmol/s ЕФИКАСНОСТ 2,70 μmol/J 2,61 μmol/J ФРЕКВЕНЦИЈА Hz50/J 2,61 μmol/J ФРЕКВЕНЦИЈА 50/00000000000000000000000000000000 730nm бело 5000K + бело 3000K + црвена 660nm + IR 730nm LED чип епистар Епистар Епистар ЛЕР количина 476pcs 1020pcs возач Созен сосен производ Големина на производ 20.1 ″ L x 9.45 ″ W x 3.54 ″ H (510x240x90mm) 20,1 ″ 18,9 ″ w x 3.54 (510x480x90mm) ДИМЕНЗИИ НА ПАКУВАЊЕ 22,83″L x 10,73″Ш x...