Stretch-Shrink Led Grow Light


 • Моќност:730 W
 • PPF:1940 μmol/s
 • Ефикасност:2,732 μmol/J
 • Големина на истегнување:41,9″L x 41,4″Ш x 3,56″H (1064x1052,8x90,4mm)
 • Големина на смалување:12,4″L x 41,4″Ш x 3,56″H (314x1052,8x90,4mm)
 • Животниот век:54000 часа
 • Оценка за IP:IP65
 • Влезен напон:AC110V-277V
  • 微信图片_20211125162052
  • 微信图片_20211125162059
  • 微信图片_20211125162046

  Карактеристики

  Апликација

  Ознаки на производи

  5/7 БАРСИ 730/1000W

  СТРУКТУРА НА РАСТЕГНУВАЊЕ-СТАНУВАЊЕ
  Волуменот на собирање е само 31% од волуменот откако ќе се истегне.Во споредба со конкурентските производи, просечниот волумен е 2 пати помал.

  ТЕРМОДИНАМИСКА ТОПЛИНА
  Како што покажува сликата: Сините стрелки ја претставуваат насоката на проток на воздух со ниска температура;црвената боја претставува пораст на високата температура.Зголемувањето на топлината ќе предизвика негативен притисок врз воздухот во профилот.Околниот воздух под неговата температура ќе се притисне во профилот, со атмосферскиот притисок низ дупката на саќето, за да се реализира самоциркулирачкиот топли и ладен наизменичен систем.

  ЦЕЛОСЕН СПЕКТР
  Samsung 301B, Сеул диоди слични на сонцето, спектар најблиску до сонцето, висока ефикасност до 2,89umol/J;

  СТАВКИ БР. PVS-B730
  ОПИС PVISUNG 730W
  PPF 2001 μmol/s
  ЕФИКАСНОСТ 2.893 μmol/J
  ФРЕКВЕНЦИЈА 50/60 Hz
  БОЈА ШТО ЕМИТИРА БЕЛА 5000K + БЕЛА 3000K + ЦРВЕНО 660nm+ СОНЦЕЛО
  LED ЧИП Samsung и Epistar и Сеул SUNLIKE
  LED КОЛИЧИНСТВО 2000 парчиња
  ВОЗАЧ Сосен
  ГОЛЕМИНА НА ПРОИЗВОДОТ Големина на истегнување: 41,9″L x 41,4″Ш x 3,56″В (1064x1052,8x90,4mm)
  Големина на смалување: 12,4″L x 41,4″Ш x 3,56″В (314x1052,8x90,4mm)
  ДИМЕНЗИИ НА ПАКУВАЊЕ 44,7″L x 19,1″Ш x4,92″В (485X1135X125mm)
  NW/GW: 8,4/9,75 KGS
  ПРИЛАГОДУВАЊЕ Спектар / LED чип / лого / Боја на фиксатор / пакување / UV IR / ODM / OEM...

  Барови Led Grow Light (1) Барови Led Grow Light (2) Барови Led Grow Light (3) Барови Led Grow Light (4) Барови Led Grow Light (5) Барови Led Grow Light (6) Барови Led Grow Light (7) Барови Led Grow Light (8) Барови Led Grow Light (9) Барови Led Grow Light (10)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 中文版植物生长灯系列2021318 АПЛИКАЦИЈА (1) АПЛИКАЦИЈА (2) АПЛИКАЦИЈА (2) АПЛИКАЦИЈА (3) АПЛИКАЦИЈА (4) АПЛИКАЦИЈА (5) АПЛИКАЦИЈА (6)