Целосна ЛЕД светла за растенија за одгледување во затворени простории


 • Моќност:1000 W
 • PPF:2663umol/J
 • Ефикасност:2,896 UMOL/J
 • Проширете ја големината:63,8" L*42"Ш* 3,56"В (1620*1067*90,4ММ)
 • Ретактна големина:17,3"L*42"Ш*3,56"В(439*1067*90,4ММ)
 • Животниот век :54000 часа
 • Оценка за IP:IP65
 • Влезен напон:AC180-305V
 • Услуга:ODM/OEM
 • Сертификација:CE, RoHS, FCC
 • HS КОД:9405409000
 • Начин на плаќање: :T/T, Paypal, Money Gram, Western Union
  • 微信图片_20211125162052
  • 微信图片_20211125162059
  • 微信图片_20211125162046

  Карактеристики

  Ознаки на производи

  Што значи целосниот спектар во LED светлата за растење?Светло за растење со целосен спектар PVISUNG LED имплицира дека вашата светлина за растење многу наликува на светлината од сонцето.Овој маркетинг термин потекнува од концептот на „светлина со целосен спектар“, кој во последниве години се користи за да се однесува на електромагнетното зрачење од УВ до инфрацрвените бранови појаси.

  Имавме огромен успех со нашата ЛЕД светлина за растење со шипки од 730W/1000W.

  Нашето LED светло за растење од овој стил нè научи на одгледувачите како ефективно да ја користиме LED технологијата.

  Нашето светло за растење е фокусирано на ефикасноста, перформансите и пакетот во ефективен фактор за одгледувачот да постигне и висок PPFD и добра униформност.

  01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13


 • Претходно:
 • Следно: